Blog - co nowego?

Jak sprawić, aby nowoczesna sypialnia była przytulniejsza?
0 komentarze
10 odsłony
Sypialnia

Sypialnia powinna być niczym oaza spokoju. Być miejscem, w którym możemy czuć się swobodnie, intymnie i przyjemnie. Aby osiągnąć taki efekt, warto podejść do jej urządzania ze szczególną starannością i dopełnić ją o dekoracje. 

Poznaj kolory roku 2021 według Pantone
0 komentarze
113 odsłony
Trendy

Instytut Pantone już od 1963 roku zajmuje się systematyzowaniem barw, ale również kreowaniem trendów w tej dziedzinie. Praca instytutu silnie oddziałuje nie tylko na branżę wnętrzarską, ale ogólnie pojęty design, modę odzieżową oraz sztukę i kulturę. Jakie kolory będą najbardziej trendy w nadchodzącym roku 2021?https://www.swiatdekoracji.pl/770-dekoracjetekstylia

Trendy wnętrzarskie na 2021 rok – jakie dekoracje będą najmodniejsze?
0 komentarze
89 odsłony
Trendy

W świecie designu wnętrzarskiego trendy zmieniają się bardzo łagodnie. Nie jest tak, by coś z roku na rok nagle miało wyjść z mody. Niemniej jednak, możemy obserwować pewne modyfikacje i nowości. Warto wówczas nieco odświeżyć design swoich pomieszczeń, by nabrały nowego wyrazu. 

Drewniane dekoracje – sposób na modne wnętrze
0 komentarze
65 odsłony
Inspiracje

Dom w stylu hygge. Jak go urządzić? Dekorator radzi
0 komentarze
207 odsłony
Trendy

Wiele osób zapewne już otarło się o określenie hygge. Co to jest hygge? Hygge oznacza duńską filozofię szczęścia. Brzmi bardzo szeroko, prawda? Hygge odnosi się do różnych sfer naszego życia. Chodzi tu o znalezienie zdrowego balansu zarówno w zakresie poczucia komfortu, wypoczynku, życia zawodowego, ale także stylu życia i nawet diety. Celem jest harmonia życiowa. 

Dekoracje i rozwiązania, które uczynią Twój dom przytulniejszym
0 komentarze
165 odsłony
Pomieszczenia

Urządzając swoje wnętrza domowe, dbamy nie tylko o wyposażenie mające zapewnić komfort użytkowania i funkcjonalność, ale również estetyczne wrażenia. Nawet psychologowie wskazują, że wygląd wnętrz będących naszym codziennym otoczeniem znacząco wpływa na nasze samopoczucie, zdolność koncentracji lub relaksacji, a nawet na nasze zdrowie i zmysły. 

Jak dekorować salon połączony z kuchnią?
0 komentarze
78 odsłony
Kuchnia i jadalnia

Coraz więcej osób planując swoje przestrzenie domowe decyduje się na kuchnie otwarte na salon i jadalnię. Nic w tym dziwnego, bowiem takie rozwiązanie ma w sobie wiele zalet. Tą, którą najbardziej doceniamy jest oczywiście efekt większej przestronności i rozjaśnienia wnętrz. Sprawdź więc, jak udekorować kuchnię połączoną z salonem.

Sypialnia kojąca zmysły a dekoracje
0 komentarze
326 odsłony
Sypialnia

To właśnie w sypialni powinniśmy mieć możliwość się relaksować, efektywnie wypoczywać i koić zmysły. Regeneracja ciała i umysłu ma bowiem istotne znaczenie dla naszego zdrowia, samopoczucia i zdolności koncentracji na co dzień. Dlatego urządzając swoje sypialnie warto zadbać, aby aranżacje sprzyjały efektywnemu wypoczynkowi. 

Panele tapicerowane, czyli sposób na modny dekor ściany
0 komentarze
255 odsłony
Inspiracje

Mimo że panele tapicerowane są obecne w świecie designu wnętrzarskiego już od dobrych kilku sezonów, to właśnie teraz z impetem wkroczyły do naszych aranżacji. Projektanci i dekoratorzy wnętrz odkryli przed nami ich wielki potencjał dekoracyjny, ale również docenili wartość użytkową. 

Biophilic design – na czym polega nowy trend wnętrzarski?
0 komentarze
160 odsłony
Trendy

Projektowanie biofilne to koncepcja, która ma swój początek w branży budowlanej. Polega na zwiększeniu świadomości ekologicznej i tworzeniu przestrzeni domowych i użytkowych, które są nie tylko inspirowane naturą, ale także silnie z nią związane. Użytkownicy domów czują się w nich niczym w otoczeniu przyrody poprzez wykorzystanie natury, natury pośredniej i motywów związanych ze światem flory i fauny.