Motywy egzotyczne we wnętrzach, czyli o tym jak urządzić wnętrze w stylu Urban jungle

Styl Urban jungle staje się coraz bardziej popularny. Stanowi bowiem połączenie miejskiej nowoczesności z elementami zaczerpniętymi z natury. Takie zestawienie jest nie tylko modne i efektowne, ale także pozytywnie wpływa na nasze codzienne samopoczucie. Sprawdź, jak urządzić modne wnętrze w stylu Urban jungle.


Urban jungle, czyli miejska dżungla w twoim domu

Zainteresowanie stylem botanicznym, czyli właśnie Urban jungle rośnie w okamgnieniu. Jest to wynikiem tego, że współcześnie dążymy do uzyskania w naszych nowoczesnych wnętrzach harmonii i kojącego zmysły efektu przytulności. By to osiągnąć powracamy do tego co naturalne, więc do inspiracji florą i fauną. To właśnie w otoczeniu zieleni i naturalnych materiałów możemy cieszyć się najlepszym samopoczuciem. Jednym z pomysłów na uzyskanie w swoich przestrzeniach domowych takiej atmosfery i estetyki jest właśnie Urban jungle. Nazwa tego stylu doskonale ukazuje jego istotę, bowiem słowo Urban odnosi się do miejskich, modernistycznych rozwiązań, natomiast jungle to po prostu inspiracje egotyczną florą i fauną. Aby więc urządzić mieszkanie w tym stylu, wystarczy połączyć nowoczesne meble i sprzęty wyposażenia domowego z botanicznymi dekorami. To bowiem dekoracje w stylu botanicznym kształtują ostateczny charakter poszczególnych aranżacji i pozwalają uzyskać w minimalistycznie wyposażonych wnętrzach efekt przytulności i świeżego wyrazu.Dekoracje w stylu Urban Jungle


Biorąc pod uwagę, że wnętrze w stylu Urban jungle ma łączyć w sobie nowoczesne rozwiązania meblowe z naturalnymi detalami o egzotycznym wyrazie, to to właśnie na dekoracjach warto się skoncentrować w największym stopniu. Bowiem to wszelkie ozdoby ścienne, kwiaty dekoracyjne, grafiki i odpowiednie tekstylia kształtują tę stylistykę. Wnętrza w stylu botanicznym powinny być wypełnione detalami nawiązującymi do egzotycznych roślin, ale i zwierząt. Jednak podstawą są właśnie zielone rośliny doniczkowe, których nie może tu zabraknąć ani na parapetach, półkach, czy w kwietnikach. Warto wybierać przede wszystkim rośliny liściaste o różnych odcieniach zieleni, co pozwoli stworzyć piękną kompozycję kolorystyczną. Ściany można ozdobić paprociami i bluszczami, ale dobrze się tu sprawdzą również tematyczne grafiki lub fotografie. Obrazy flora i fauna, a także tekstylia z motywem egzotycznym w postaci wizerunków zwierząt i roślin tropikalnych dopełnią całą stylistykę wnętrz. Dobrym pomysłem będzie także ceramika prezentująca papugi, flamingi, liście roślin tropikalnych. Wybór tematyczny jest naprawdę obfity, więc każdy z łatwością może stworzyć swoją autorską kompozycję aranżacji.

Udostępnij ten wpis