Trendy

Trend minimalizmu a dekoracje – jak je dobrać do nowoczesnych wnętrz?
0 komentarze
638 odsłony

Styl minimalistyczny cieszy się niesłabnącą popularnością. Wynika to z tego, że takie aranżacji wzbudzają wrażenie większej przestronności, wizualnej spójności i są wyjątkowo funkcjonalne.  Sprawdź, jak urządzić minimalistyczną przestrzeń.

Styl scandi boho – dlaczego jest tak popularny?
0 komentarze
675 odsłony

Scandi boho to styl, który cieszy się rosnącą popularnością. I nic w tym dziwnego, gdyż świetnie wpisuje się w obecne trendy wnętrzarskie. Sprawdź, jak urządzić wnętrze w tym modnym stylu.

Okna bez firan? Pomysły na nowoczesną aranżację okna
0 komentarze
833 odsłony

Zima to czas, gdy chcemy w naszych domach czuć się przytulniej i ciepło. Tworzymy więc aranżacje pełne miękkich i puszystych tkanin, ciężkich dodatków, a okna zdobią firanki i ciężkie zasłony. Nadejście wiosny zmienia to podejście i chcemy powiewu świeżości i nowości, a wnętrza w efekcie czynimy bardziej przestronnymi i jasnymi. Sprawdź, jak stworzyć wiosenną aranżację okna.

Powiew wiosny w Twoim domu, czyli jak odświeżyć aranżacje po zimie?
0 komentarze
523 odsłony

Wiosna to czas nie tylko gruntownych domowych porządków i chowania zimowych ubrań w głąb szafy. Warto w tym okresie także odświeżyć swoje aranżacje wnętrzarskie, aby nabrały wiosennej lekkości i radosnego wyrazu. Na szczęście nie musisz w tym celu przeprowadzać gruntownego remontu, czy też zmieniać umeblowania. 

Jak dobrać zasłony do aranżacji wnętrza?
0 komentarze
433 odsłony

Zasłony oraz inne tekstylia wnętrzarskie mają duży potencjał kształtowania charakteru poszczególnych aranżacji. Aby efekt wizualny był zachwycający, koniecznie należy dopasować rodzaj tych dodatków do stylu przewodniego przyjętego we wnętrzu. Jak dobrać zasłony do wnętrza?

Jak urządzić wnętrza w stylu angielskim?
0 komentarze
693 odsłony

W angielskich aranżacjach królują pastelowe kompozycje kolorystyczne, a także sielska atmosfera. Doskonale sprawdzają się tu ciepłe odcienie oraz złamane biele, które budują klimat wnętrz. Eleganckie dodatki i meble nadają wnętrzom przytulności oraz romantycznego charakteru, który definiuje styl angielski.

Poznaj kolory roku 2021 według Pantone
0 komentarze
856 odsłony

Instytut Pantone już od 1963 roku zajmuje się systematyzowaniem barw, ale również kreowaniem trendów w tej dziedzinie. Praca instytutu silnie oddziałuje nie tylko na branżę wnętrzarską, ale ogólnie pojęty design, modę odzieżową oraz sztukę i kulturę. Jakie kolory będą najbardziej trendy w nadchodzącym roku 2021?https://www.swiatdekoracji.pl/770-dekoracjetekstylia

Trendy wnętrzarskie na 2021 rok – jakie dekoracje będą najmodniejsze?
0 komentarze
331 odsłony

W świecie designu wnętrzarskiego trendy zmieniają się bardzo łagodnie. Nie jest tak, by coś z roku na rok nagle miało wyjść z mody. Niemniej jednak, możemy obserwować pewne modyfikacje i nowości. Warto wówczas nieco odświeżyć design swoich pomieszczeń, by nabrały nowego wyrazu. 

Dom w stylu hygge. Jak go urządzić? Dekorator radzi
0 komentarze
880 odsłony

Wiele osób zapewne już otarło się o określenie hygge. Co to jest hygge? Hygge oznacza duńską filozofię szczęścia. Brzmi bardzo szeroko, prawda? Hygge odnosi się do różnych sfer naszego życia. Chodzi tu o znalezienie zdrowego balansu zarówno w zakresie poczucia komfortu, wypoczynku, życia zawodowego, ale także stylu życia i nawet diety. Celem jest harmonia życiowa. 

Biophilic design – na czym polega nowy trend wnętrzarski?
0 komentarze
263 odsłony

Projektowanie biofilne to koncepcja, która ma swój początek w branży budowlanej. Polega na zwiększeniu świadomości ekologicznej i tworzeniu przestrzeni domowych i użytkowych, które są nie tylko inspirowane naturą, ale także silnie z nią związane. Użytkownicy domów czują się w nich niczym w otoczeniu przyrody poprzez wykorzystanie natury, natury pośredniej i motywów związanych ze światem flory i fauny.