Jak dobrać zasłony do aranżacji wnętrza?

Aranżując wnętrza domowe stajemy przed wyzwaniem, jakim jest stylowe dopasowanie wszelkich elementów wyposażenia i dodatków. Zarówno meble, kolorystyka, jak i dekoracje powinny się ze sobą estetycznie komponować. Urządzając wnętrze nie zapominaj o aranżacji okna. Ma to duże znaczenie w kontekście estetyki wnętrza i jego stylu. Jak dopasować zasłony do stylu przyjętego we wnętrzu?

Zasłony glamour – do jakiego stylu pasują?

Styl glamour przywodzi na myśl blask i splendor. Wnętrza są pełne dekoracyjnych dodatków i cechuje je niebywała elegancja. Bogactwo detali, ozdobnych faktur i połyskujących wykończeń czyni takie przestrzenie wyjątkowo efektownymi w odbiorze. Luksusowy charakter aranżacji w stylu glamour warto też podkreślić ozdabiając okna. Zasłony glamour to miękkie, przyjemne w dotyku tkaniny, które cechuje mięsistość. Idealnie wpiszą się tu między innymi zasłony velvetowe i welurowe, które przypominają aksamit. Taka tkanina doda oknom szyku, ale też będzie idealnie podkreślać bogatą dekoracyjność przyjętą we wnętrzu. Zaletą velvetowych zasłon jest także to, że pięknie widać na nich grę światła i cieni, a głębia ich koloru zmienia się w zależności od rodzaju oświetlenia.

zasłony

Zasłony do wnętrz w stylu nowoczesnym

W nowocześnie urządzonych wnętrzach kluczowy jest minimalizm. Dotyczy to zarówno ilości elementów wyposażenia, jak i ich wzornictwa. Podkreślenie funkcjonalności i prostych form ma tu duże znaczenie dla charakteru tej stylistyki wnętrzarskiej. W takich aranżacjach bardzo często dominują uniwersalne kompozycje kolorystyczne na bazie szarości i złamanych bieli. Co znacznie ułatwia dobór dekoracji. Zwieńczeniem wnętrza staną się nowoczesne zasłony, które nieco przełamią zbyt surowy wyraz minimalistycznej stylistyki. Idealnie sprawdzą się tu przede wszystkim jednolite kolorystycznie zasłony z gładkiej tkaniny. W nowoczesnych aranżacjach można zastosować także zasłony panelowe, które możesz powiesić bezpośrednio na karniszu rurowym.

nowoczesne zasłony

Zasłony a styl prowansalski

Styl prowansalski wywodzi się ze słonecznych regionów południowej Francji. Wnętrza urządzone w tym stylu są bogate w motywy zaczerpnięte wprost z natury, dzięki czemu przywodzą na myśl sielskie krajobrazy i przytulne domy. Ponadczasowa elegancja doskonale harmonizuje tu z sielskością i efektem przytulności, który uzyskiwany jest poprzez stosowanie naturalnych materiałów. Jakie zasłony będą pasować do stylu prowansalskiego? Warto tu zdecydować się na delikatne tkaniny, które wpuszczą do Twoich wnętrz więcej naturalnego światła. Mogą to być jednolite kolory lub z subtelnymi motywami roślinnymi i kwiatowymi. Idealne będą przede wszystkim jasne barwy oraz motywy kwiatowe. Ponadto dobrym pomysłem będą zasłony z naturalnych tkanin np. bawełny, a nawet lnu.

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.