Obudź wnętrza z zimowego snu wiosennymi dekoracjami

Wiosna to czas, w którym wszystko budzi się do życia, nabiera kolorów, a my odczuwamy nową energię i chęć do działania. To także okres, w którym chętnie dokonujemy modyfikacji wnętrzarskich w swoim codziennym otoczeniu. Zaczynamy oczywiście od standardowych wiosennych porządków, a potem przechodzimy do przemeblowania i wymiany dekoracji. Dzięki temu nasze domowe aranżacje stają się świeże, przyjemniejsze i idealnie współgrają z wiosennym samopoczuciem domowników. Sprawdź, jak odmienić swoje wnętrza na wiosnę.Jak obudzić dom z zimowego snu?

Podczas zimy najbardziej kojące są ciepłe, przytulne aranżacje we wnętrzach domowych, w których możemy poczuć się klimatycznie. Idealnie sprawdzają się tu kolory ziemi, liczne tekstylia o miękkiej fakturze, świece, stroiki z motywami zimowymi, a także ozdobne świeczniki. Jednak gdy przychodzi pora wiosenna i wszystko zaczyna budzić się do życia, potrzebujemy zmian nie tylko w stylu życia, ale także w naszym otoczeniu. Stąd słynne wiosenne porządki i przemeblowywanie mieszkań, które mają na celu obudzić dom z zimowego snu.

Wiosna to czas kolorów, świeżości i budzącej się energii, co warto także przełożyć na wygląd naszego codziennego otoczenia. Bowiem psycholodzy wskazują, że wygląd miejsc, w których przebywamy na co dzień ma znaczący wpływ na nasze samopoczucie oraz chęć do podjęcia działania. Dlatego wiosenne porządki oraz zmiany estetyczne we wnętrzach mają znaczenie nie tylko symboliczne, ale i mogą pozytywnie na nas wpłynąć. Dlatego warto zakasać rękawy i odświeżyć mieszkanie. Pierwszym krokiem będą oczywiście generalne porządki. Natomiast drugim – dekoracje.Dekoracje wiosenne

Wiosna to idealny czas na zmiany. Wnętrza mieszkalne warto więc odświeżyć, ale i na nowo ozdobić. Dzięki temu nabiorą nowego wyrazu, a także odzwierciedlą zmiany zachodzące wokół nas. W tym celu warto zaprosić wiosnę także do swojego domu i za pomocą esencjonalnych kolorów, wzorów zaczerpniętych z przyrody, a także modnych dekoracji odmienić wygląd pomieszczeń. W tym celu wystarczy wszystkie dotychczasowe ozdoby i tekstylia schować, a na ich miejsce wybrać modne dekoracje wiosenne. Najlepszym sposobem na wizualną metamorfozę wnętrz jest wymiana tekstyliów na nowe. To właśnie elementy takie jak firany, zasłony, czy też dywany i narzuty mają największy wpływ na ostateczny wygląd poszczególnych aranżacji. Warto wszystkie te elementy wybrać jednocześnie, dzięki czemu będą one ze sobą harmonizować i wpiszą się w przyjęty we wnętrzu przewodni styl designerski.Wiosenna metamorfoza – wiedza w pigułce:

  • Kolory - kanarkowa żółć, trawiasta i butelkowa zieleń, błękity, morskie odcienie granatu, pastelowe i pudrowe róże, odcienie neutralne, turkus.

  • Tkaniny – zasłony, obrusy, poduszki dekoracyjne oraz inne tekstylia utrzymane w esencjonalnych odcieniach oraz zdobione wzorami kwiatowymi i roślinnymi, zwiewne i zarazem gładkie firany.

  • Wzory – kwiatowe, roślinne.

  • Dekoracje – świeże kwiaty, świeczniki z kolorowymi świeczkami, ramki z nowymi wiosennymi zdjęciami, gałęzie z pączkami w wazonach, zielone rośliny, kwiatowe wianki, las w słoju.Udostępnij ten wpis