Trendy wnętrzarskie na 2021 rok – jakie dekoracje będą najmodniejsze?

Przełom roku to czas, gdy wiele się mówi o zmianach w trendach wnętrzarskich. Każdy nowy sezon przynosi bowiem pewne modyfikacje i nowości wzornicze. Także w tym roku możemy zaobserwować trendy, które będą nam towarzyszyć w nadchodzącym roku. Jeżeli więc jesteś ciekaw, jak modnie zmienić dekoracje w swoim domu, aby aranżacje wpisywały się w aktualną modę, zapraszamy do lektury.

Dekoracje we wnętrzach a nowe trendy

W świecie designu wnętrzarskiego trendy zmieniają się bardzo łagodnie. Nie jest tak, by coś z roku na rok nagle miało wyjść z mody. Niemniej jednak, możemy obserwować pewne modyfikacje i nowości. Warto wówczas nieco odświeżyć design swoich pomieszczeń, by nabrały nowego wyrazu. Takie zmiany w dekoracyjności będą też korzystne dla naszego samopoczucia, bo w aranżacjach szybko może pojawić się wrażenie opatrzenia i nudy estetycznej. Najłatwiejszym sposobem na to, aby odmienić charakter poszczególnych pomieszczeń, jest zmiana ich dekoracyjności. Zaletą tego rozwiązania jest to, że nie jest to kosztowne ani czasochłonne. Ponadto dekoracje mają duży potencjał kształtowania charakteru wnętrz, więc warto to wykorzystać planując metamorfozę aranżacji.

dekoracje

Inspiracje naturą

Od pewnego czasu możemy obserwować, że odchodzimy od surowego minimalizmu i skłaniamy się ku rozwiązaniom bardziej naturalnym i przytulnym. Coraz modniejsze stają się style wnętrzarskie, w których widać wyraźny związek z naturą np. boho, skandynawski, czy też wabi sabi. Wykorzystujemy też we wnętrzach naturalne materiały i surowce. Podstawowymi elementami aranżacji będą więc drewno i kamień naturalny. Całość pięknie dopełnią dodatki z metalu malowanego proszkowo oraz szkła. Modne wnętrza powinny więc być ekologiczne i przytulne. Efekt dopełnią tekstylia wnętrzarskie, jak na przykład bawełniane zasłony, wełniane koce i pledy, czy też sznurkowe dywaniki. Efektowne będą ponadto plakaty i grafiki prezentujące widoki, motywy przyrodnicze, a także roślinność.

dekoracje trendy 2021

Esencjonalne kolory

Monochromatyczne kompozycje kolorystyczne stopniowo odchodzą w zapomnienie. Nasze wnętrza wypełnią niebawem esencjonalniejsze kolory i ciekawe faktury. Przełomem będzie przede wszystkim powrót mody na brąz i jego stłumione, nieoczywiste odcienie. Prym będą wiodły wszelkie kolory ziemi, dzięki czemu wzmocnimy efekt przytulności w naszych aranżacjach domowych. Ponadto w aranżacjach pojawi się też stonowana szarość i słoneczna żółć. W naszych aranżacjach z powodzeniem mogą pojawić się również odcienie zieleni, róże, a także subtelne fiolety. Wygląda też na to, że z mody wciąż nie wyjdą butelkowa zieleń oraz głębokie granaty.

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.